Podłączanie Nintendo Switch i innych konsol do telewizora: poradnik krok po kroku

Czar długich, wspólnie spędzanych wieczorów z przyjaciółmi przed telewizorem, uczestnicząc w wirtualnych przygodach i rywalizując na wirtualnych boiskach, to doświadczenie, które dla wielu z nas jest nieodzownie związane z grami na konsolach. Aby móc się cieszyć tymi chwilami, kluczowe jest podłączenie swojego Nintendo Switch, czy innych konsol, do telewizora. Ten poradnik krok po kroku pomoże Wam w bezproblemowym połączeniu sprzętów oraz zagłębieniu się w świat wirtualnej rozrywki.

Niezbędne akcesoria do podłączenia konsoli do telewizora

Zanim zaczniemy mówić o tym, jak właściwie podłączyć Nintendo Switch do telewizora, upewnijmy się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy. Na początek stacja dokująca Switch, która jest dołączona do zestawu. Jeśli posiadacie Nintendo Switch Lite, to niestety musicie zdobyć dodatkowo stację dokującą, gdyż wersja Lite nie ma jej w standardowym wyposażeniu. Poza tym warto mieć do dyspozycji również kabel HDMI, który prosty w obsłudze i bezproblemowy w podłączeniu.

Podpinanie Nintendo Switch do telewizora krok po kroku

Pierwsze, co warto zrobić, to ustawić stację dokującą Nintendo Switch w pobliżu telewizora, tak, aby wszystkie kable sięgały do odpowiednich gniazd. Następnie, podłączmy przewód zasilający do stacji dokującej, a drugi koniec do gniazdka elektrycznego – pamiętajmy, żebym go nie zapomniał włączyć!
Teraz podłączmy kabel HDMI do odpowiedniego gniazda w stacji dokującej oraz do telewizora. Na sam koniec, włączmy telewizor i zatwierdźmy jako źródło sygnału HDMI, do którego podłączyliśmy konsolę.

Jak podłączyć Nintendo Switch Lite do telewizora?

Jeżeli zastanawiasz się, czy jak podłączyć Nintendo Switch Lite do telewizora, muszę Cię zmartwić. Niestety, Nintendo Switch Lite nie oferuje możliwości podłączenia do telewizora, gdyż jest konsolą zaprojektowaną wyłącznie do gry przenośnej. Twórcy zrezygnowali z opcji wyjścia na telewizor, aby skupić się na mniejszym, lżejszym i tańszym urządzeniu.

Jak podłączyć Nintendo Wii do telewizora

Może być również taka sytuacja, że masz jeszcze starszą wersję konsoli, czyli Nintendo Wii. Nic straconego, z pomocą nadchodzimy! Podłączenie Nintendo Wii do telewizora różni się nieco od podłączania Nintendo Switch. W przypadku konsoli Nintendo Wii mamy do wyboru kilka opcji, jednak najważniejsze to skompletować odpowiednie przewody.

Najcenniejsze z nich to przewód komponentowy oraz przewód SCART. Jeśli Twój telewizor posiada wejście komponentowe (5 środkow-gniazd), to podłącz jedną część przewodu komponentowego do konsoli (gniazdo VIDEO jądro), a drugą część do telewizora. Kabel składa się z złożonych wtyków, które są podzielone na lewą i prawą stronę dźwięku oraz środkow-dla obrazu. Jeżeli telewizor posiada jedynie wejście SCART, musisz zakupić adapter SCART do komponentu. Następnie podłącz obraz i dźwięk do adaptera a adapter SCART do telewizora.

Teraz, gdy już wiesz jak podłączyć swoją konsolę do telewizora, możesz cieszyć się wspólnymi potyczkami z rodziną i przyjaciółmi. Wszak wiele konsol Nintendo ma w swoich bibliotekach gier zajmujące wieloosobowe tryby, które świetnie umilą towarzyskie wieczory. To, co – zadbaliśmy o sprzęt, teraz nadszedł czas, aby rozgrzać dłonie i włączyć ulubione gry!

Wskazówki dotyczące podłączania konsol Nintendo do telewizora

Artykuł ten obejmuje tematykę podłączania różnych wersji konsol Nintendo do telewizora. Przyjrzyjmy się punktom kluczowym każdej sekcji.

Łączenie Nintendo Switch z telewizorem

Aby podłączyć Nintendo Switch do telewizora, potrzebujemy stacji dokującej oraz kabla HDMI. Sprawdźmy, czy wszystkie kable są podłączone do odpowiednich gniazd i źródło sygnału jest ustawione na HDMI.

Podłączenie Nintendo Switch Lite do telewizora

Niestety, Nintendo Switch Lite nie pozwala na połączenie z telewizorem, gdyż zostało zaprojektowane wyłącznie do gry mobilnej, bez funkcji wyjścia na większy ekran.

Jak podłączyć Nintendo Wii do telewizora

Podłączenie Nintendo Wii do telewizora obejmuje wykorzystanie przewodów komponentowych lub przewodów SCART. W zależności od dostępnych wejść w telewizorze, możemy użyć albo kabla komponentowego, albo adaptera SCART do komponentu.

Teraz, kiedy potrafisz podłączyć swoje konsolki Nintendo do telewizora – zapraszamy do rozkoszowania się wspólnymi grami z rodziną i znajomymi!

Total
0
Shares
Poprzedni
Kiedy niemowlę podnosi główkę: ważny etap rozwoju malucha

Kiedy niemowlę podnosi główkę: ważny etap rozwoju malucha

Kiedy niemowlę zaczyna podnosić główkę, bardzo wyraźnie obserwujemy postępy jego

Następny
Poradnik: Jak wybrać i dbać o słuchawki nauszne i douszne

Poradnik: Jak wybrać i dbać o słuchawki nauszne i douszne

Dobrze dobrane i zadbane słuchawki, zarówno nauszne, jak i douszne, są kluczowe

Inne, polecane artykuły w serwisie